www.GOBLENCİ.com - www.GOBLENCİ.com - www.GOBLENCİ.com

etamin,goblen, kanaviçe  örnekleri, goblen modelleri, etamin modelleri,  goblen  yastık, kanaviçe modelleri, kaneviçe,masa örtüsü, etamin  örnekleri,  goblen örnekleri, kanaviçe örnekleri, goblen tablo, dmc,  iplik, kumaş,  etamin kumaşı,  etamin panolar,kanaviçe panolar, goblen  şemaları, şablonları, etamin şablonları, kanaviçe dergisi, nakış, elişi,  kanavice, kanevice, seg, margot, royal paris,  vervaco yastık, kurdele  nakışı, çarpı işi, yarım çarpı işi

Şu anda Goblenci.NET tanıtım sitemizdesiniz...
ONLİNE ALIŞVERİŞ İÇİN LOGOYA TIKLAYINIZ
www.goblenci.com

Kanaviçe Seccade Motifleri


kanaviçe seccade modelleri, etamin şemaları

Resmi büyütmek için tıklayın

KOD: KS4001
[Alışveriş için www.goblenci.com sitemizi kullanınız!]
 
Açıklama

İngiliz kanaviçe tasarımcısı Susan Bates tarafından, bir yıldan uzun bir sürede tasarlanan Kanaviçe Seccade Motifleri kitabı, 21 farklı seccade motifinden oluşuyor.

Her biri özel olarak tasarlanan seccadelerde, geleneksel motiflerin yanı sıra, Viktorya dönemine ait güller ve rokoko tarzı figürler de kullanılmış.

Her seccadeye ait şema, büyük boy 10 adet pafta üzerinde, kitabın iç kapağında yer alan cep kısmında yer alıyor.

Üzerinde namaz kılmak için kullanılan geleneksel seccadelerin, genç kızların çeyizlerinde farklı bir yeri vardır. Genellikle evlenecek herkesin çeyizinde en az birkaç tane el işlemesi seccade mutlaka bulunmaktadır. Fazla uzmanlık istemediği ve kolay işlenen bir teknik olduğu için de, en çok tercih edilen el işlemesi türü kanaviçedir.

Kültürümüzde bu kadar yer etmiş ve herkesin ister günlük hayatta kullanmak için, ister çeyizi için olsun bu kadar talep gören bir konuda, maalesef yıllar boyunca bir yayın çıkarılamaması, elden ele dolaşan motiflerin tekrar tekrar işlenmek zorunda kalınması ve yeni eserler üretilememesi alanında önemli yayınlar yapan bizleri bir kitap çıkarmaya teşvik etti.

Kanaviçe dergisinde de zaman modellerini yayınladığımız, hem resim hem de kanaviçe tasarımı konusunda uzman olan ve tasarımlarını beğeni ile takip ettiğiniz, İngiliz Susan Bates ile çalışmaya başladık. Susan Bates; seccade desenlerini ve tasarım mantığını daha iyi anlamak, uzun bir zaman Osmanlı desenleri, modern ve eski süslemeler, çiniler, Türk halı ve kilimleri ile eski seccadeleri araştırdı. Bir İngiliz olarak, daha önce hem İslam kültürüne hem de seccadelere yabancıydı ve bu araştırma süresinden sonra birbirinden güzel ve farklı stillerde tasarımlar ortaya koydu. Bir yıldan fazla bir zaman dilimi içerisinde, tasarımları tamamlanan seccadeler, kanaviçe alanında uzman kişiler tarafından işlendi. Ham fikirlerden tasarıma, şemaları oluşturmaktan renk seçimine, kumaş seçiminden işlenmesine, fotoğraflanmasından sayfa mizanpajına kadar birçok aşamadan geçerek bu güzel kitap oluşturuldu.

Projede kullanılan tüm malzemeler ve teknik bilgiler kitap içerisinde belirtildi. Desenlerin şemaları ise ayrıca büyük boy paftalara basılarak, kitabın ön kapağında oluşturulan cep kısmına katlanarak konuldu. Böylece devasa boyuttaki şemalar, parçalara ayrılmadan bir bütün olarak, gerçek boyutunda, renkli ve sembollü olarak işleyicilere sunuldu.   ( Kader Demirpehlivan- proje ve yayın editörü)Benzer ürünler


etamin modelleri, kanaviçe modelleri
Çiçeklerle Kanaviçe

[Alışveriş için www.goblenci.com sitemizi kullanınız!]

 

kanaviçe hat modelleri, etamin şemaları
Kanaviçe Hat Yazıları -Besmele-

[Alışveriş için www.goblenci.com sitemizi kullanınız!]

Yükleniyor...